Ozdoby ślubne do włosów: wybierz odpowiednie

Każda Panna Młoda pragnie wyglądać olśniewająco w dniu swojego ślubu, jako że jest to dzień absolutnie wyjątkowy. Wspaniała kreacja i akcesoria podkreślają podniosłość tej uroczystości, a ponadto, pozwalają świeżo upieczonej małżonce czuć się piękną. Na całokształt stylizacji składają się różne elementy, w tym także ozdoby ślubne do włosów. Warto zadbać o ten aspekt, aby zapewnić sobie zapierający dech w piersiach wygląd, który zaimponuje wszystkim zaproszonym gościom.

Możliwości jest bardzo wiele, dlatego wybór nie jest prosty. Trzeba się dobrze zastanowić, aby wybrać produkt, który pasuje do naszego wyglądu, a także do wybranej fryzury oraz fasonu sukni. Przedstawiamy więc krótki poradnik tego, jak dobierać ozdoby ślubne tak, aby uzyskać najlepszy efekt. Fascynator


Jest to swego rodzaju stroik lub mini kapelusik, do którego przymocowane zostają liczne dekoracyjne dodatki, takie jak kokardki, piórka, woalki, perełki i inne. Pasują one zarówno do krótkich, jak i długich włosów, rozpuszczonych lub upiętych. Zazwyczaj jednak zaleca się je jednak do różnorodnych upięć, ponieważ wtedy najlepiej się trzymają. Tego rodzaju ozdoby do włosów na ślub inspirowane są stylem dawnych lat, dlatego nadają stylizacji klimat retro.

Zobacz produkty

Woalka


Woalka to niezwykły, przysparzający tajemniczości dodatek, który lekko opada na twarz, czasem przysłaniając też nieco oczy. Doskonale podkreśla kobiecość i dodaje romantyzmu ślubnej stylizacji. Może łączyć się z toczkiem lub fascynatorem, a także trzymać się na niewielkim, ozdobnym grzebyku. Woalka będzie idealnie współgrać np. ze skromną kreacją w minimalistycznym stylu.

Zobacz produkty

Kwiaty


Upięte włosy można ozdobić żywymi lub sztucznymi kwiatami, lecz należy pamiętać, że te naturalne po pewnym czasie zwiędną. Wiele kobiet decyduje się więc na ich odpowiedniki wykonane np. z organzy, piórek lub jedwabiu, ponieważ są to o wiele trwalsze ozdoby ślubne, o których wygląd podczas całej uroczystości oraz przyjęcia nie trzeba się martwić. Mogą one przyjmować kształt wianka lub trzymać się na opasce wiązanej tasiemką.


Zobacz produkty

Toczek


Innymi małymi nakryciami głowy są toczki, które zwykle wyróżniają się minimalizmem i prostotą. Mogą być dodatkowo udekorowane np. piórem, kokardką lub fantazyjnym zawijasem i wtedy najlepiej komponują się z nowoczesną stylizacją oraz gładką suknią. Warianty, które odnoszą się do stylu retro (m.in. przez dodanie woalki) doskonale sprawdzą się w przypadku krótszych kreacji, sięgających połowy łydki lub kolan. Jest to bez wątpienia oryginalny i elegancki dodatek.

Zobacz produkty

Kapelusz


Kapelusz to z pewnością jeden z najrzadziej spotykanych dodatków ślubnych, lecz jeśli cenisz sobie oryginalne, niebanalne rozwiązania, może on stanowić odpowiednią propozycję dla Ciebie. Co więcej, jest to dobre rozwiązanie na uroczystość planowaną na letnie upały oraz świetny dodatek do kreacji utrzymanej w klimacie retro.

Zobacz produkty

Opaska


Ozdoby do włosów na ślub umieszczone na opasce to rozwiązanie, które pasuje do praktycznie każdej długości i dowolnej fryzury. Istnieje wiele możliwości ich stylizacji, poprzez wzbogacenie np. o piórka, kryształki bądź perełki. Mogą one być wykonane zarówno w klimacie lat 20-tych, jak i we współczesnej, minimalistycznej konwencji.

Zobacz produkty