Jak zorganizować ślub w trakcie panademii koronawirusa, podpowiadają specjaliści z branży ślubnej.

person Autor: Katarzyna Bożek list w: Porady

Najpiękniejszy dzień w życiu, czyli ślub, jak go zaplanować w czasach koronawirusa. Taaak wiem, ten temat jest wszędzie, wałkowany milion razy. Ale jak go uniknąć skoro koronawirus wkradł się w nasze życie bez pytania. Tak naprawdę zaczyna się sezon ślubny, najpiękniejsze miesiące na wesele a epidemia hula. Co zrobić, gdy ślub zaplanowany jest w niedalekiej przyszłości? A jak przygotować się do niego w późniejszym terminie, przecież kwarantanna trawa. Na szczęście naprawdę wiele można zorganizować przez internet. Koronawirus ogranicza ale też zmusza przedsiębiorców nie tylko z branży ślubnej, by otworzyli się a nowe wyzwania. Podpowiem Wam z perspektywy prowadzonego przeze mnie sklepu internetowego z ręcznie tworzonymi ślubnymi ozdobami do włosów boZka, ale nie tylko. Poprosiłam także kilka zaprzyjaźnionych firm z branży ślubnej, by podpowiedziały, jakie działania możecie podjąć w tym niepewnym czasie, co bez problemu załatwicie a z czym musicie poczekać.

Jedna z najważniejszych kwestii to oczywiście miejsce i data Waszego wesela. Niby są ustalone, ale sytuacja sprawia, że to wciąż niepewna kwestia. Z tym niestety nie możemy zrobić zbyt wiele ale za to możemy myśleć pozytywnie. Pani Malgosia Krojcig właścicielka Winnego Dworku do tego właśnie zachęca „swoje” pary będąc z nimi w stałym kontakcie, co daje ogromne poczucie bezpieczeństwa i bycia razem. Bo w tej sytuacji jest każdy. Współpracuje ze swoimi parami i proponuje różne rozwiązania np. w przypadku odległego terminu na razie sugeruje, by nie podejmować żadnych działań i poczekać, w przypadku bliższego terminu sugeruje, by już przełożyć termin albo jeszcze obserwować sytuację i ewentualnie zamienić większe wesele na kameralne przyjęcie. Parom zagranicznym radzi, by już przełożyć termin ślubu na zimowy, często pomijany a niezwykle klimatyczny czas. Część obawia się, że przekładanie terminów przez wiele par spowoduje ich nawarstwienie w danych czasie i w efekcie ich brak. Na to też znalazła rozwiązanie właścicielka Winnego Dworku w woj. Lubuskim proponując inne dni tygodnia na świętowanie jak np. czwartek, piątek czy niedzielę. Odległy termin pozwoli także na lepsze przygotowanie się do wesela, dopracowanie większości szczegółów czy telefonicznie czy przez internet.

A jak to jest w przypadku sukni ślubnej? Właścicielka i projektantka marki Rina Cossack radzi, by wykorzystać ten czas na przejrzenie kolekcji w internecie i dokonanie selekcji marek i modeli. To dobry moment, by zapoznać się z ofertą i umówić termin. Jednak, by dokonać przymiarek i spersonalizować dany model konieczne jest spotkanie. Jeśli jednak Twoja suknia czeka już tylko na odbiór możesz zająć się doborem ozdoby ślubnej do włosów.

Jak wybrać odpowiedni dodatek nie wychodząc z domu? Możecie zastanowić się czego konkretnie szukacie przeglądając inspiracje- opaski, woalki, a może ozdobnego grzebyka. Możecie też po prostu przejrzeć całą ofertę sklepów internetowych i wybrać dodatki, które skradły Wasze serce. Jeśli nie jesteście pewne swojego wyboru, my w sklepie boZka z przyjemnością pomożemy. Zazwyczaj prosimy o przesłanie mailem wraz ze swoim zdjęciem, zdjęcia sukni i wszelkich pomocnych informacji np. gdzie będzie wesele, jaka fryzura jest planowana itp. Również przesłanie modeli dodatków do włosów, które wpadły Wam w oko będzie pomocne. Biorąc to wszystko pod uwagę wspólnie omawiamy wybór dodatków i pomagamy wybrać kilka idealnych, aby móc je zamówić do przymiarki w domu. To daje wiele korzyści, po pierwsze we własnym domu czujecie się najbardziej komfortowo, możecie założyć ozdobę, zrobić makijaż, pochodzić w niej. Zrobić zdjęcia wysłać świadkowej, siostrze, mamie… Macie 14 dni na podjęcie decyzji, którą ozdobę wybieracie. Pamiętajcie, że jeśli potrzebujecie więcej czasu, możemy to uzgodnić mailowo. Czasami po przymiarce okazuje się, że wpadł Ci w oko konkretny model ale jest np. za duży, ma za jasny odcień czy za długą woalkę. W takiej sytuacji zwracasz wszystkie produkty i razem uzgadniamy jak spersonalizować Twój dodatek. Jeśli nie znalazłaś idealnej ozdoby do swojej fryzury, możesz zwrócić wszystkie produkty a my dokonamy zwrotu całej kwoty jak tylko dotrze paczka. Część marek posiadających sklepy internetowe z produktami handmade nie zezwala na takie działanie. Dlatego pamiętajcie jednak, aby upewnić się, że dany sklep akceptuje zwroty. U nas nie ma opcji zwrotu jeśli wprowadzamy zamiany w danym produkcie ze sklepu. Warto o to dopytać. Takim produktem na zamówienie jest też np. zaproszenie ślubne. Ale za to z powodzeniem możecie zamówić buty, by je przymierzyć w domu. A co na to inni specjaliście z branży ślubnej?.

Kwiaciarnia Renee komunikuje się ze swoimi klientkami przez whatssapp czy Messenger. Oprawę florystyczną i bukiet proponuje po obejrzeniu przesłanych zdjęć sukienki, sylwetki oraz po ustaleniu szczegółów kolorystycznych oraz klimatu imprezy weselnej. Pracuje tak od zawsze, bo ma dużo par zagranicznych, z którymi przed weselem się nie widzą. Podobnie jak inne firmy w tej sytuacji jest elastyczna w kwestii zmiany terminu ślubu.

Jeśli nie wybraliście jeszcze fotografa to właśnie teraz jest doskonały czas, by wspólnie przejrzeć czeluście internetu i znaleźć tego wymarzonego, radzi Maciej fotograf i właściciel INVIDIA ME. Przejrzyjcie wszystkie zdjęcia fotografa, nie tylko ślubne, by zobaczyć czy dany styl Wam pasuje. Zwróćcie uwagę na opinie na jego stronach. Jeśli widzicie jego zdjęcia u znajomych, zapytajcie ich jak się im z nim współpracowało. Czy był kreatywny, czy realizował pewne sztampowe schematy. Zwróćcie też uwagę czy zdjęcia w jego portfolio, to zdjęcia realnych par, czy zdjęcia zrobione na jakiś warsztatach ślubnych, pod okiem doświadczonego fotografa, a reszta zdjęć nie odbiega od tego poziomu. Co do stylu fotografii, to odpowiedzcie sobie na pytanie: "Czy ja chciałabym/ chciałbym mieć takie zdjęcia?" Umówcie się na spotkanie z fotografem w czasie gdy będzie to już względnie bezpieczne. Fotografowie bardzo często w swych domach, studiach, mają znacznie większą bazę zdjęć, niż pokazują to na swych stronach. Można pójść o krok dalej, radzi, i umówić się z fotografem na próbną sesję, którą często można potem wciągnąć w pakiet ślubny. Oczywiście, w kontekście obecnej sytuacji, to raczej jest trudne, ale możecie zacząć pracować, prawda? A co jeśli fotograf jest już „zaklepany” i termin ustalony. Maciej z INVIDIA ME podobnie jak inni podpowiada, by nie działać pochopnie. Negocjujcie, rozmawiajcie, szukajcie rozwiązań, a jestem przekonany że wspólnie znajdziecie jakiś kompromis. Wszyscy jesteśmy w tej samej sytuacji dodaje. Głowa do góry! Ta sytuacja jest nowa, nieznana, dlatego wywołuje mniejszy czy większy stres. Ale nic nie uspokaja tak jak świadomość, że jesteśmy razem i możecie liczyć na pomoc, serdeczność i otwartość. Razem możemy więcej!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December